Keď si chcete kúpiť nejaký ovocný džús, najlepšie kvalitný výrobok v podobe stopercentného pasterizovaného koncentrátu, máte na výber niekoľko druhov ovocia, napríklad broskyňa, jablko, hrušku alebo pomaranč. Medzi nimi však zaujíma čestné miesto aj čierne ríbezle. Niektorí ľudia o ňom vyhlasujú, že je to kráľ medzi ovocím, a že jeho obsah betakaroténu a vitamínu C je taký obrovský, že zaženie zimné prechladnutie oveľa lepšie, než Aspirín.
Šťavu z čiernych ríbezlí si môžete dopriať kartónových škatuliach, a to v akomkoľvek množstve, stačí nakúpiť napríklad dvadsať litrov koncentrátu a máte zásobu vitamínov na niekoľko týždňov dopredu.
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kto a ako vlastne tieto ovocné koncentráty vyrábajú? Pochopiteľne musí niekto najskôr ríbezle zožať zo svojho sadu či plantáže, a potom ho rozdrviť a vytlačiť z plodov sladkú a výživnú šťavu. Tú je potom potrebné ukladať do vhodných nádob, a pri veľkom množstve ríbezlí vám na to nebudú stačiť plastové vedrá, ale musíte mať nádoby oveľa väčšie. Napríklad IBC kontajner.
Rozmer IBC kontajnera vás možno ohromí, je to plastový hranol s objemom tisíc litrov a jeho nosnosť je obdivuhodná, až päť ton. Tým pádom je možné kontajnery skladať na seba do päťposchodového komína, a vzhľadom na to, že sú hranolového tvaru, sa s nimi bez problémov vyplní celý skladový priestor. Kontajnery sú skladacie, nezaberú teda v sklade veľa miesta, pokiaľ s nimi momentálne nepracujete, a táto vlastnosť im predurčuje výhodné postavenie medzi ostatnými logistickými konkurentmi.
Obrovskou výhodou IBC kontajnerov je aj ich praktickosť. Nemusíte sa totiž zaoberať neustálym vymývaním znečistených nádob od ovocných štiav, každá várka ovocia či zeleniny sa vkladá najskôr do plastovej fólie, a až potom do kontajnera, respektíve fólia sa vloží najskôr dovnútra prázdneho boxu a potom vyplní požadovaným obsahom.